لطفا برای مشاهده بهتر تارنما قلم فارسی موجود را دریافت کنید.  كاوش پيشرفته
مجمع عمومي اتحاديه سراسري كانون هاي وكلاي دادگستري ايران
فعاليت ها و همايش ها (صفحه۷)

فهرست اصلي
فهرست:

  * انتخاب آقاي بهمن كشاورز بعنوان رئيس و اعضاي جديد هيات اجرائي
اتحاديه كانون هاي وكلاي دادگستري ايران - اسكودا

  * عناوين اصلي دستور كار و مصوبات نهمين دوره اتحاديه اسكودا
  * صورتجلسه شوراي اجرايي اتحاديه سراسري كانونهاي وكلاي دادگستري ايران۳۰/۳/۱۳۸۷
  * قطعنامه پاياني يازدهمين همايش اتحاديه سراسري كانونهاي وكلاي دادگستري ايران(اسكودا)
-------------------------------------------------------------  * انتخاب آقاي بهمن كشاورز بعنوان رئيس و اعضاي جديد هيات اجرائي
اتحاديه كانون هاي وكلاي دادگستري ايران - اسكودا


نهمين همايش اتحاديه كانون هاي وكلاي دادگستري سراسر كشور
دوم و سوم آبان ۱۳۸۶ - اهم مصوبات و بيانيه پاياني
                                       
در نهمين همايش سراسري كانون‌هاي وكلاي دادگستري ايران كه با حضور روسا و اعضاي هيات مديره كانون‌هاي وكلاي دادگستري سراسر كشور در كرمانشاه برگزار شد، به دليل پايان دوره تصدي سيدمحمدجندقي كرماني‌پور، انتخابات برگزار و اعضاي اتحاديه، بهمن كشاورز را با ۵۶ راي موافق از ميان ۶۳ راي بار ديگر به عنوان رييس اين اتحاديه برگزيدند.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، پس از اين انتخاب، بهمن كشاورز گفت: اميدوارم خداوند مرا لايق قرار دهد و اميدوارم در سال آينده همه كانون‌هاي وكلاي دادگستري ايران در كنارهم سعي كنند در راه اعتلاي وكلا گام بردارند.

وي با بيان اين كه محتاج به همكاري تك تك برادران هستم اظهار داشت: بايد كاري كنيم كه اتحاديه پويا شود و وسيله‌اي براي ارتقاي وضعيت كانون‌ها باشد.

در اين انتخابات، صادق هژير و مهدي عامري به عنوان نواب رييس، ابراهيم تيمورزاده به عوان منشي، فريده غيرت به عنوان بازرس اصلي، محمدجعفر مقتدري به عنوان بازرس علي البدل و فاطمه ميرشكرايي به عنوان خزانه دار انتخاب شدند.

در اين همايش در مورد برخي مسايل مهم مربوط به وكالت در كشور تصميماتي اتخاذ شد و پس از بحث و تبادل نظر پيرامون مسايل و مشكلات مربوط به حرفه وكالت و كانون‌هاي وكلاي دادگستري در قطعنامه‌اي ۶ ماده‌اي نسبت به موارد ذيل تاكيد شد:

۱- با عنايت به رسالت قوه قضاييه در تدوين لوايح قضايي زيبنده آن است كه اين رسالت به نحوي انجام پذيرد كه نياز به اعمال اصل ۸۵ قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران نباشد.

۲- ماده ۱۸۷ برنامه سوم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران به سبب انقضاي مدت قانوني قابليت اجرايي ندارد و عمل به مقررات آن مغاير با اصول مسلم حقوقي است.

۳- اتحاديه تاسف خود را نسبت به الزام كانون‌هاي وكلاي دادگستري بر اساس آراي صادره از دادگاه محترم عالي انتظامي قضات به صدور پروانه وكالت براي اشخاصي كه صلاحيت لازم براي وكالت را ندارند يا از ايشان سلب صلاحيت قضايي شده است اعلام مي‌دارد.

۴- اتحاديه معتقد است اطلاع‌رساني دقيق و به موقع در مورد پرونده‌هاي مهم به ويژه در مواردي كه به صدور احكام اعدام منتهي مي‌شود از بروز شبهات و شايعات در سطح جامعه جلوگيري خواهد كرد.

۵- اتحاديه تاكيد مي‌كند تبصره ذيل ماده ۱۲۸ قانون آيين دادرسي كيفري منسوخ بوده و عمل به آن در تقابل آشكار با اصول ۳۴ و ۳۵ قانون اساسي و قانون حفظ حقوق شهروندي است و موجب محروميت اشخاص از حقوق مسلم قانوني و حق دسترسي آنها به وكيل دادگستري خواهد بود.

۶- اتحاديه تاسف خود را نسبت به تضييق حقوق اساسي مردم درخصوص حق مراجعه به دادگاه‌ها از طريق تصويب و اجراي بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها و شيوه‌نامه‌هاي مختلف كه نمونه آن عدم پذيرش دعاوي مربوط به مطالبه مهريه و وجه چك در برخي از مراجع قضايي استان‌هاي كشور است، اعلام مي‌دارد.

در پايان، اتحاديه تشكر و سپاس خود را از چگونگي برگزاري همايش و ميهمان‌نوازي صميمانه كانون ميزبان و حضور موثر مسوولان استان در همايش را ارج مي‌نهد.

همايش بعدي در ارديبهشت ماه سال آينده به ميزباني كانون وكلاي دادگستري فارس و با موضوع و محوريت تكريم وكيل دادگستري و نقش آن در تضمين حقوق شهروندي برگزار خواهد شد.

انتهاي پيام - كد خبر: ۸۶۰۸-۰۲۷۰۷

×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
رييس جديد اتحاديه سراسري كانون‌هاي وكلاي دادگستري با بيان مصوبات نهمين همايش اسكودا گفت: تشكيل كانون وكلاي مستقل گلستان، رسما اعلام و درخواست عضويت اين كانون در اتحاديه پذيرفته شد.

بهمن كشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقي ايسنا، با بيان اين‌كه در نهمين همايش اسكودا كه به ميزباني كانون وكلاي كرمانشاه و ايلام انجام شد، بحث تراز مالي اتحاديه مطرح و بحث تفصيلي و تكميلي آن به همايش بعدي موكول شد، اظهار داشت: در اين همايش تشكيل كانون مستقل گلستان، اعلام و درخواست عضويت اين كانون در اتحاديه پذيرفته شد.

وي افزود: آيين‌نامه تشكيل موسسات حقوقي براي بررسي و اعلام نتيجه و جمع‌بندي بعدي به كانون‌ها اعلام و مقرر شد كميسيون‌هاي موضوع ماده ۵ آيين‌نامه كار اتحاديه تاسيس و فعال شوند.

كشاورز با بيان اين‌كه مقرر شد تمام هزينه‌هاي همايش را اتحاديه پرداخت كند اما مديريت اجرايي همايش‌ها با كانون‌هاي ميزبان است، اظهار داشت: هم‌چنين مقرر شد طرح وكالت‌نامه‌هاي جديد تا يك ماه آينده تهيه و در شوراي اجرايي مطرح شود.

وي با اشاره به تصويب تشكيل كميسيون خاصي براي ورزش و امور ورزشي در هر كانون ادامه داد: زمان برگزاري انتخابات كانون وكلاي استان اردبيل نيز اعلام شد.

انتهاي پيام - كد خبر: ۸۶۰۸-۰۲۸۷۳
بالا
فهرست اصلي


  * عناوين اصلي دستور كار و مصوبات نهمين دوره اتحاديه اسكودا

همايش اعضاي هيات مديره كانون هاي وكلاي عضو اتحاديه
                                       
نهمين دوره همايش اتحاديه سراسري كانون هاي وكلاي دادگستري ايران با حضور اعضاي هيات مديره كانون هاي عضو در تاريخ ۲ و ۳ آبان ماه ۱۳۸۶ با مهمان نوازي شايسته كانون وكلاي دادگستري كرمانشاه و ايلام در شهر كرمانشاه برگزار گرديد.

به شرح زير خلاصه عناوين دستور و نتيجه مصوبات جهت آگاهي همكاران درج مي‌گرد.

۱- گزارش عملكرد دوساله اتحاديه :
مقرر شد ارائه گزارش عملكرد دو ساله اتحاديه با توجه به اساسنامه و مذاكرات انجام شده در پايان سال مالي ( اسفند ۱۳۸۶) تهيه و در همايش بعدي به مجمع تقديم گردد.

۲- عضويت كانون گلستان در اتحاديه :
با راي قاطع هيات عمومي عضويت كانون گلستان در اتحاديه رسما پذيرفته شد .

۳- عدم صدور پروانه پايه يك وكالت براي دانشجويان مقاطع دكترا و كارشناسي ارشد تا زمان ارائه كارت پايان خدمت يا معافيت دائم:

با توجه به اينكه كانون پيشنهاد دهنده بند ۳ دستورجلسه كانون مركز بوده و اعلام استرداد پيشنهاد را نموده موضوع اعطاي پروانه پايه يك وكالت براي دانشجويان مقطع دكترا و كارشناسي ارشد تا زمان ارائه كارت پايان خدمت يا معافيت دائم از دستور كار خارج شد.

۴- آيين نامه موسسات حقوقي :
مقرر شد شوراي اجرايي پس ازجمع آوري كليه طرح هاي ارائه شده از سوي كانونها و بررسي كارشناسانه، نتيجه را به هيات عمومي در همايش آتي ارائه نمايد.

۵- آيين نامه تعرفه حق الوكاله وكلاي دادگستري و مشاوران ماده ۱۸۷:
از دستور كار خارج شد.

۶- تشكيل كميسيونهاي مقرر در ماده ۵ آيين كار اتحاديه مبني بر اهداف اتحاديه و انجام فعاليت هاي آن به صورت مستمر:
مقرر شد حسب اساسنامه و آيين كار در دستور كار شوراي اجرايي قرار گيرد.

۷- تعيين ضمانت اجرايي براي عدم شركت در انتخابات هيات مديره كانونها:
با توجه به ضرورت بررسي راهكارهاي مربوطه مقرر شد پس از تكميل طرح با ارائه راهكار در همايش آتي مطرح گردد. به همين دليل رسيدگي به موضوع از دستور كار خارج شد .

۸- تقسيم هزينه برگزاري همايش ها ميان كانونهاي سراسر كشور و بر اساس تعداد نفرات شركت كننده به وسيله اتحاديه:
تصويب شد كه ازاين پس هزينه كليه همايش ها تا سقف معين توسط اتحاديه پرداخت و نحوه اجراي همايش به كانون ميزبان واگذار گرديد.

۹- تعيين تكليف كارآموزاني كه تمايل به شركت در آزمون ورودي سالهاي بعد را دارند:
تصويب شد كه كارآموزاني كه درحال طي دوره كارآموزي هستند جهت شركت مجدد در آزمون نياز به انصراف نداشته باشند .

۱۰- پرداخت حق بيمه به صندوق از سوي اعضاي هيات علمي دانشكده هاي حقوق كه بعد از دريافت پروانه وكالت عضو هيات علمي شده اند:
از دستور كار خارج شد.

۱۱- تشكيل كميسيون بازرسي و نظارت بر اجراي مصوبات هيات عمومي:
از دستوركارخارج شد.

۱۲- تفويض اختيار مجمع عمومي به رييس اتحاديه براي موضع گيري در مواردخاص مربوط به حرفه وكالت:
بحث هاي لازم انجام و موضوع تصويب نشد .

۱۳- فرم وكالتنامه و قرارداد وكالت متحدالشكل براي وكلاي دادگستري:
مقرر شد شوراي اجرايي پس از تهيه طرح به هماهنگي كانونها نسبت به چاپ اوراق و توزيع آن اقدام نمايد.

۱۴- تعيين تكليف در خصوص عدم بازپرداخت وامهاي دريافتي از وي وكلا:
تصويب شد باتوجه به اينكه اين اقدم از سوي وكيل مي تواند مشمول عدم رعايت نظامات و شئون وكالت محسوب شود ، كانونها اينگونه موارد را كه صندوق به آنها منعكس ميكند به دادسراي انتظامي كانون ارجاع نمايند.

۱۵- اصلاح ماده ۱۴ قانون صندوق حمايت:
از دستور خارج شد.

۱۶- برگزاري ساليانه جام استقلال كانون وكلاي دادگستري و مسابقات ورزشي:
تصويب شد اولا كانونها نسبت به تاسيس كميته ورزش اقدام نمايند. ثانيا پس از بررسي موضوع ضمن در نظر گرفتن ابعاد مالي آن نسبت به برگزاري مسابقات در يك يا دو رشته ورزشي به صورت ساليانه اقدام نمايند.

۱۷- اعلام نتيجه انتخابات هيات مديره كانون تازه تاسيس اردبيل:
توسط جناب آقاي دكتر مجتهدي رياست محترم كانون آذربايجان شرقي موضوع و نحوه تشكيل با رعايت تشريفات قانون آن به سمع حضار رسيد.

۱۸- انتخابات هيات رييسه اتحاديه سراسري كانونهاي وكلاي دادگستري ايران:
پس از معرفي كانديداها در خصوص يك نفر رييس، دونفر نواب رييس، يك نفر بازرس اصلي، يك نفر بازرس علي البدل، يك نفر منشي و يك نفر خزانه دار، راي گيري كتبي مخفي انجام و نتايج زيرحاصل شد:

۱- آقاي بهمن كشاورز (كانون مركز)                رييس اتحاديه
۲- آقاي صادق هژير        (كانون گيلان)                نايب رييس
۳- مهدي عامري مقدم        (كانون خراسان)                نايب رييس
۴- خانم فريده غيرت         (كانون مركز)                        بازرس اصلي
۵- آقاي محمد جعفر مقتدري         (كانون فارس)                بازرس علي البدل
۶- آقاي ابراهيم تيمورزاده بابلي(كانون مازندران)        منشي
۷- خانم فاطمه ميرشكرايي(كانون قزوين)                خزانه دار
بالا
فهرست اصلي


  * صورتجلسه شوراي اجرايي اتحاديه سراسري كانونهاي وكلاي دادگستري ايران۳۰/۳/۱۳۸۷

بسمه تعالي

صورتجلسه شوراي اجرايي اتحاديه سراسري كانونهاي وكلاي دادگستري ايران
۳۰/۳/۱۳۸۷

در تاريخ ۳۰/۳/۱۳۸۷ جلسه شوراي اجرايي اتحاديه سراسري كانونهاي وكلاي دادگستري سراسر كشور با حضور امضا كنندگان زير تشكيل و در خصوص دستور جلسه اعلامي بحث و تبادل نظر و به اتفاق آرا تصميمات ذيل الذكر اتخاذ گرديد :

پيش از دستور :
نظر به وصول صورتحساب همايش فارس و با عنايت به مصوبه همايش كرمانشاه كه طي آن مقرر گرديده هزينه برگزاري همايش توسط اتحاديه پرداخت گردد ، پيشنهاد مي شود در مورد جزئيات هزينه ها بحث و تصميم گيري شود تا روشن باشد كه اتحاديه در برگزاري همايش ها دقيقا چه هزينه هايي را بايد پرداخت كند .
بدوا شوراي اجرايي مراتب تقدير و سپاس خود را از برگزاري باشكوه و مطلوب همايش فارس به هيات مديره و اعضاي آن كانون محترم اعلام و از مجريان و دبير همايش بالاخص تشكر كرد ، متعاقبا به منظور روشن شدن مفهوم مصوبه هيات عمومي در همايش كرمانشاه مبني بر پرداخت هزينه هاي همايش توسط اتحاديه كه متعاقبا در بند ۷ صورتجلسه مورح ۸/۹/۸۶ شوراي اجرايي به اين ترتيب تفسير شده كه '' عمده نظر اعضاي محترم شوراي اجرايي اين بود كه هزينه هايي كه برعهده اسكودا قرار مي گيرد هزينه اسكان ، غذا ، رفت و آمد در محل اسكان و تشكيل جلسات هيات عمومي باشد '' در خصوص مورد بحث و بررسي به عمل آمد و نهايتا نظر اتفاقي شوراي اجرايي بر اين قرار گرفت كه هزينه هايي كه اتحاديه براي برگزاري همايش ها خواهد پرداخت عبارت است از هزينه هتل و اسكان ، هزينه غذا و پذيرايي بين جلسات ، هزينه رفت و آمد در شهر محل برگزاري همايش و هزينه برگزاري جلسات هيات عمومي. همه اين موارد در حد متعارف هزينه خواهد شد و موارد مذكور حصري است . بديهي است ليست هزينه هاي كانون محترم فارس نيز با رعايت اين موارد تنظيم خواهد شد .

در مورد ايرادات كتاب اسامي وكلا ، مقرر شد كه اگر ايراداتي از نظر چاپ يا تعداد صفحات وجود دارد ، كانونها موارد را سريعا اعاده فرمايند تا نسبت به رفع معايب به هزينه متصدي چاپ اقدام گردد. در همين رابطه بخشي از هزينه چاپ كتاب پرداخت نشده تا معايب احتمالي رفع و بعد از آن نسبت به تصفيه حساب اقدام گردد.

۱- اتخاذ تصميم در مورد آزمون ورودي و آگهي ثبت نام آن :

الف - تا امروز اكثر كانونها تعداد كارآموزان مورد نياز را اعلام كرده اند و تعدادي نيز باقي مانده اما با اين حال بخش عمده برنامه ريزي ها و هماهنگي ها با سازمان سنجش انجام و مابقي در حال انجام است .
با عنايت به لزوم وحدت و هماهنگي بين كانونها تصويب شد هياتي متشكل از سركار خانم ميرشكرايي، جنابان آقايان عامري، هژير، تيمورزاده ، وكيلي و دكتر فرهودي نيا در معيت تعدادي از روساي محترم كانونها كه وقت و امكانات ايشان اقتضا كند با هيات مديره محترم كانون مركز مذاكره و هماهنگي نمايند و متعاقبا جزئيات برنامه آزمون تنظيم شود . در اين خصوص جناب اقاي صفاري رياست محترم كانون مازندران اعلام آمادگي فرمودند ايضا رياست محترم كانون آذربايجان غربي جناب آقاي مقبل نيز در جلسه شركت خواهند فرمود . مقرر شد جناب آقاي عامري نسبت به انجام هماهنگي هاي لازم در اين مورد و شركت در جلسه با كانونها وكانون مركز اقدام فرمايند.

ب- متن آگهي آزمون قرائت و توضيحات نماينده محترم انفورماتيك و اتحاديه در سازمان سنجش در خصوص ثبت نام از طريق اينترنت استماع شد . نتيجه اين بود كه ثبت نام منحصرا از طريق اينترنت انجام شود به اين ترتيب كه داوطلبان كليه مدارك ثبت نام خود را به انضمام فيش پرداخت هزينه ثبت نام آزمون اسكن كرده و تصاوير اسكن شده را از طريق سايت اينترنتي به سازمان سنجش ارسال نمايند . سازمان سنجش نسبت به بررسي مدارك ارسالي اقدام و موارد نقص يا بطلان را به داوطلب اعلام خواهد كرد . در زمان تسليم كارت به داوطلب اصل فيش پرداخت هزينه ثبت نام از وي دريافت و كارت تسليم خواهد شد . متعاقبا سازمان سنجش همزمان با اعلام اسامي قبول شدگان كليه مدارك اسكن شده تمامي داوطلبان را به كانونها ارسال خواهد كرد و اين مدارك مبناي ثبت نام و پذيرش نهايي داوطلبان پذيرفته شده خواهد بود . در صورت مغايرت اصول مدارك ابرازي داوطلب با اوراق اسكن شده يا تصاوير ارسالي از طريق اينترنت ، قبولي داوطلب كان لم يكن تلقي خواهد شد . بديهي است سازمان سنجش از صدور كارت ورودي براي كساني كه مشخصات ايشان دقيقا منطبق بر شرايط ثبت نام نباشد خودداري خواهد كرد . به اين ترتيب متن آگهي ثبت نام كه درجلسه حاضر قرائت شد با توجه به مقتضيات ثبت نام اينترنتي اصلاح و تكميل خواهد شد . مقرر شد نماينده محترم كميسيون انفورماتيك اتحاديه و نماينده محترم اتحاديه در سازمان سنجش نسبت به انجام موارد فوق اقدام عاجل مبذول فرمايند.

ج – در خصوص طرح سوالات آزمون از طرف كانونها و ارسال آن براي ضبط در بانك سوال مقرر شد كانونهاي محترم حد اكثر تا پايان امرداد ماه ۱۳۸۷ نسبت به تهيه بيست سوال براي هر ماده و ارسال آن به نحوي كه قبلا نيز اعلام شده در پاكت لاك و مهر شده به نام رييس اتحاديه و با قيد اينكه شخصا آن را باز نمايد اقدام فرمايند ويا مستقيما به وسيله نماينده محترم خود در شوراي اجرايي نسبت به تسليم آن اقدام نمايند.


۲- هماهنگي و برنامه ريزي جلسه ( يا جلسات ) اصلاح اساسنامه:

در مورد اصلاحات اساسنامه با توجه به گزينه هاي مطرح شده در همايش فارس يعني :
الف - اصلاح اساسنامه موجود بر مبناي نيازهايي كه وجود آنها احراز شده
ب - تغيير كلي اساسنامه بر مبناي دوره اي شدن رياست اتحاديه

مقرر شد طرح اصلاح اساسنامه موجود بر مبناي سوابق اقدامات انجام شده قبلي به وسيله آقايان فرهودي نيا ، هژير، كشاورز تهيه و تكثير و جهت كانونها ارسال شود . همچنين طرح اساسنامه بند ب ( رياست دوره اي اتحاديه ) به وسيله كانونهاي محترم اصفهان ، فارس ، خوزستان و آذربايجان شرقي تهيه وتكثير و جهت ارسال به كانونها و اتحاديه اعلام شود . مهلت مقرر جهت انجام اين امر حداكثر تا پايان تير ماه است و دو گروه مذكورمكلفند متن تنظيمي و پيشنهادي خود را بلافاصله پس از تهيه مستقيما به تمام كانونها و دفتر اتحاديه فكس كنند . كانونهاي محترم نظريات خود را در خصوص اساسنامه هاي پيشنهادي حداكثر تا پايان امرداد ماه پس از بررسي در هيات هاي مديره به دفتر اتحاديه ارسال خواهند كرد و بلافاصله جلسه مشترك شوراي اجرايي و نمايندگان ويژه اصلاح اساسنامه تعيين و به كانونها ابلاغ خواهد شد .

پيش از پايان جلسه شوراي اجرايي تذكر اين نكات را به كليه كانونها ضروري تشخيص داد :

اول : نمايندگان محترم كانونها در شوراي اجرايي برنامه حضور خود در جلسات شورا را به نحوي تنظيم نمايند كه تا پايان جلسه امكان حضور داشته باشند و جلسات به خاطر تعجيل همكاران جهت بازگشت مختل نشود.

دوم : نمايندگان محترم شوراي اجرايي همواره شخصا در جلسات شورا حاضر شوند و فقط در موارد استثنايي و اضطراري اقدام به اعزام نماينده فرمايند زيرا نمايندگي در شوراي اجرايي قائم به فرد است و تفويض نمايندگي امري استثنايي است كه قبول آن مستلزم وجود اين اختيار براي نماينده اوليه است كه در اساسنامه اتحاديه چنين حالتي پيش بيني نشده است .

جلسه راس ساعت ۱۴:۴۵ با امضاي ذيل صورتجلسه خاتمه يافت.
بالا
فهرست اصلي


  * قطعنامه پاياني يازدهمين همايش اتحاديه سراسري كانونهاي وكلاي دادگستري ايران(اسكودا)

يازدهمين همايش اتحاديه سراسري كانونهاي وكلاي دادگستري ايران(اسكودا) با شركت اعضاي هيات مديره كانون هاي هفده گانه از تاريخ ۲۴ لغايت ۲۵ مهر ماه ۱۳۸۷ در شهر تاريخي همدان با ميزباني كانون وكلاي دادگستري استان همدان برگزار گرديد.

طي تشكيل جلسات متعدد دو روزه صبح و عصر در خصوص مسائل مبتلا به كانون هاي عضو و در راستاي ايفاي رسالت سنگين خويش در اين برهه حساس كه همانا هماهنگي ، همدلي و وحدت بوده و مي باشد علاوه بر تعيين خط مشي واحد در مسائل مربوطه ، مراتب ذيل را به عنوان قطعنامه نهايي همايش تصويب و اعلام مي دارد :

۱-اتحاديه حمايت و تاييد خود را از اقدام قوه مقننه در مورد تصويب و تاكيد به بررسي دقيق و جامع لايحه حمايت از خانواده را به عنوان ركن اساسي جامعه اعلام ميدارد.

۲-اتحاديه ضمن حمايت از تامين امنيت و حفظ حقوق شهروندي در شئونات و سطوح مختلف اجتماعي، قواي محترم قضاييه و مجريه را از ايجاد يا توسعه مفاهيم و عناوين كيفري بدون پشتوانه قانوني بر حذر ميدارد.

۳-اتحاديه با توجه به افزايش چشمگير و روزافزون موارد وكالتهاي معاضدتي و تسخيري ارجاعي به وكلاي عضو، ضرورت پرداخت ما به ازاء متناسب در قبال ارائه خدمات مزبور را احساس و تاكيد ميكند.

۴-اتحاديه ضمن تاكيد بر تبعيت از قانون و رعايت حريم حرمت آن بازگرداندن هرچه سريعتر روند جذب داوطلبان ورود به حرفه وكالت به مسير قانوني و صحيح و نيز خودداري از پذيرفتن غيرقانوني و بر مبناي ماده منسوخه ۱۸۷ قانون برنامه سوم اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران را خواستار است.

۵-اتحاديه با توجه به شان و منزلت وكلاي عضو به عنوان ياور دستگاه قضا، انتظار برخوردي مناسب و شايسته جايگاه وكيل را در چارچوب قانون اساسي و قوانين موضوعه كشور از مقامات مسوول (قضايي، انتظامي و ...) كشور دارد و مراتب سپاس و قدرداني خويش را نسبت به مديران وظيفه شناس دستگاه هاي مرتبط با وكيل و حرفه وكالت به ويژه همكاري صميمانه و عزت مدار مقامات محترم مسوول قضايي ، سياسي و اجرايي استان همدان كه در اين همايش چشمگير بوده ، ابراز ميدارد.

در پايان با ابراز سپاسگذاري خويش از زحمات و مهمان نوازي كانون محترم وكلاي دادگستري همدان(كانون ميزبان) زمان و مكان برگزاري دوازدهمين همايش اسكودا را ارديبهشت ۱۳۸۸ در شهر اصفهان به ميزباني كانون محترم وكلاي دادگستري منطقه اصفهان (اصفهان و چهارمحال بختياري) اعلام ميدارد.
بالا
فهرست اصلي


 *English
Lawyer Search <  
Francias* 

 *كانون جهاني (IBA)
اتحاديه كانونها
 *مصوبات
 *مجمع عمومي
 * شوراي اجرائي
 *كميسيون‌انفورماتيك

كانونهاي وكلا
 *مركز
 *فارس
 *آذربايجان شرقي
 *آذربايجان غربي
 *اصفهان
 *مازندران
 *خراسان
 *گيلان
 *قزوين
 *كرمانشاه و ايلام
 *خوزستان
 *همدان
 *قم
 *كردستان
 *گلستان
 *اردبيل
 *مركزي
 *بوشهر
 *زنجان
 *لرستان
 *کرمان


امور وكلا و كارآموزان  *فهرست اسامي
 *مصوبات كانون
 *كميسيون حقوقي
 *كارآموزي و اختبار
 *آزمون وكالت
 *نظرات وكلا

طرح‌ها و لوايح وكالت
 *كتابخانه
 *مقالات حقوقي
 *مجله حقوقي
 *نشريه داخلي

منابع حقوقي
 *بانك قوانين
 *آراء قضائي
 *نظرات مشورتي
 *لوايح و اوراق
 *مراجع رسيدگي
 *پرسش و پاسخ

سايتهاي‌اطلاع‌رساني
 *حقوقي و داخلي
 *حقوقي خارجي
  لطفا برای مشاهده بهتر تارنما قلم فارسی موجود را دریافت کنید.  كاوش پيشرفته
All Rights Reserved.
© 2003 Iranian Bar Associations Union
No. 3, Zagros St., Argentina Sq., Tehran, Iran
Phone: +98 21 8887167-9     Fax: +98 21 8771340    
Site was technically designed & developed by Nima Norouzi