لطفا برای مشاهده بهتر تارنما قلم فارسی موجود را دریافت کنید.  كاوش پيشرفته
راهنمای بهره‌برداری از امکانات فارسی

 »  روش استفاده از قلم فارسی
کاربران گرامی، دیدن درست تمام حروف فارسی و همچنین جلوه زیباتر و خواناتر مطالب با دریافت قلم فارسی(Nesf) موجود در این تارنما، امکان پذیر خواهد بود. برای این منظور قلم را از طریق پیوند زیر روی شاخه Fonts سیستم عامل خود ذخیره کنید.
در سیستم‌های عامل Windows این شاخه معمولا در مسیر C:\WINDOWS\Fonts قرار دارد.
همچنین این شاخه در سیستم‌های عامل Linux معمولا روی مسیر usr/X11R6/lib/X11/fonts/truetype/ قرار دارد. از آنجا که قلم مذکور از نوع TrueType می باشد هنگام استفاده از سیستم عامل لینوکس حتما قلم را در زیرشاخه truetype/ ذخیره کنید.
 »  پردازش اطلاعات به فارسی
پیشنهاد می‌شود برای استفاده از تارنما در سیستم‌های عامل Windows از مرورگر (Internet Explorer(IE و در سیستم‌های عامل Linux (که در بین مردم دنیا افراد کمی از آن استفاده می‌کنند) از مرورگر Netscape استفاده کنید. همچنین بهتر است از نسخه های جدید این مرورگرها استفاده شود. جدیدترین نسخه IE از طریق آدرس www.microsoft.com و بروزترین نسخه Netscape از طریق آدرس www.netscape.com به صورت رایگان قابل دریافت است. از آنجا که در این تارنما از مجموعه نشانه (Character Set) استاندارد cp-1256 استفاده شده است، هر مرورگر دیگری که این استاندارد را پشتیبانی کند ممکن است قابل استفاده باشد. با استفاده از این مجموعه (برخلاف مجموعه‌های Unicode مانند UTF-8) تقریبا تک تک حروف و نشانه‌های زبانهای فارسی، عربی، فرانسه و انگلیسی روی فضایی یک بایتی بصورت AsciiCode نگاشت (Map) و ذخیره می‌شوند. بطور کلی تقریبا تمام کاربران در سراسر دنیا باید بتوانند مطالب این تارنما را به زبانهای اشاره شده به درستی مشاهده کنند. ولی ارتباط کامل و دوطرفه کاربران با تارنما در استفاده از بخشهایی مانند جستجو ویا تماس با ما است و مستلزم این است که کاربران قادر به درج و ورود اطلاعات فارسی نیز در تارنما باشند.
از این رو اگر از مرورگرNetscape استفاده می‌کنید ممکن است برای ورود اطلاعات به فارسی مجبور به تعریف صفحه کلید فارسی روی سیستم عامل شوید. بعد از تعریف صفحه کلید هنگام درج اطلاعات فارسی در تارنما معمولا باید صفحه کلید را از انگلیسی به فارسی تغییر دهید که برای این کار در سیستم عامل لینوکس از کلیدهای Alt+Ctrl+K (محیط KDE) و یا روش های دیگر استفاده کنید.
ولی اگر از یکی از سیستم‌های عامل Windows استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌شود مرورگر IE که مخصوص سیستم‌های عامل Windows است را برای استفاده از اینترنت انتخاب کنید. با انتخاب مرورگر IE، برای ورود اطلاعات فارسی در این تارنما دیگر نیازی به تعریف صفحه کلید فارسی نیست زیرا زیر برنامه Java Scriptای که در تمام صفحات این تارنما فراخوانی می‌شود بصورت خودکار صفحه کلید فارسی را نیز برای مرورگر تعریف می‌کند. بطوری که هنگام درج اطلاعات در گزینه‌های فارسی تارنما صفحه کلید بصورت پیش فرض فارسی عمل می‌کند و شما نیازی به تغییر صفحه کلید از انگلیسی به فارسی ندارید. عدم نیاز به تعریف صفحه کلید فارسی باعث می‌شود تا تمام کاربران در سراسر دنیا بتوانند بطور کامل از تارنما استفاده کنند حتی اگر Windows آنها فارسی نباشد!

لطفا در صورت امکان نظرها و پیشنهادهای فنی خود را نیز از طریق تماس با ما مطرح کنید.
با تشکر
نیما نوروزی
مجری فنی تارنما
 *English
Lawyer Search <  
Francias* 

 *كانون جهاني (IBA)
اتحاديه كانونها
 *مصوبات
 *مجمع عمومي
 * شوراي اجرائي
 *كميسيون‌انفورماتيك

كانونهاي وكلا
 *مركز
 *فارس
 *آذربايجان شرقي
 *آذربايجان غربي
 *اصفهان
 *مازندران
 *خراسان
 *گيلان
 *قزوين
 *كرمانشاه و ايلام
 *خوزستان
 *همدان
 *قم
 *كردستان
 *گلستان
 *اردبيل
 *مركزي
 *بوشهر
 *زنجان
 *لرستان
 *کرمان


امور وكلا و كارآموزان  *فهرست اسامي
 *مصوبات كانون
 *كميسيون حقوقي
 *كارآموزي و اختبار
 *آزمون وكالت
 *نظرات وكلا

طرح‌ها و لوايح وكالت
 *كتابخانه
 *مقالات حقوقي
 *مجله حقوقي
 *نشريه داخلي

منابع حقوقي
 *بانك قوانين
 *آراء قضائي
 *نظرات مشورتي
 *لوايح و اوراق
 *مراجع رسيدگي
 *پرسش و پاسخ

سايتهاي‌اطلاع‌رساني
 *حقوقي و داخلي
 *حقوقي خارجي
  لطفا برای مشاهده بهتر تارنما قلم فارسی موجود را دریافت کنید.  كاوش پيشرفته
All Rights Reserved.
© 2003 Iranian Bar Associations Union
No. 3, Zagros St., Argentina Sq., Tehran, Iran
Phone: +98 21 8887167-9     Fax: +98 21 8771340    
Site was technically designed & developed by Nima Norouzi